15 ünlü ses ile Şarkılar Yaşar

Grup Kızılırmak’ın bestekarı Yaşar Aydın’ın hayalini kurduğu projeyi Beyoğlu Metropol müzik gerçekleştirdi. İşte 15 ünlü sesin yorumuyla Yaşar Aydın’ın ölümsüz melankolik besteleri:

Pop Folk tarzında şarkıların rock, blues ve türkü gibi çeşitli türlerle buluştuğu ‘Şarkılar Yaşar’ albümünde, batı müziği ile halk müziği buluştu. Piyasanın bağımsız müzik şirketlerinden Beyoğlu Metropol müzik etiketiyle piyasaya çıkan albümde; Yaşar Aydın geçmişten günümüze kadar içinde birikenleri, aklından geçenleri, hayatta görüp ve yaşayarak öğrendiği şeylerden yola çıkarak yazdığı şarkılar eşliğinde anlatıyor.

İlk defa 33 yaşında genç bir bestecinin eserleri, her biri kendi kulvarında Türkiye’nin önde gelen isimlerinden olan sanatçılar tarafından yorumlandı. Müzik yönetmenliğini Yaşar Aydın’ın yaptığı albümde, Suavi – İzmir Ağlıyor, Adile Yadırgı – Biz İkimiz, Mazlum Çimen – Herşey Boş, İlkay Akkaya – Ah Le Le ve Seni Seviyorum, Vedat Sakman – Gitmezdim Bu Şehirden, Yasemin Göksu – Olamam Kimseyle, Burhan Şeşen – İstanbul’da, Yaşar Aydın – Kördüğüm, Oğuz Aksaç – Adıyaman, Hakan Yeşilyurt – Kavak Ağacı, Nurettin Rençber – Yalnızım, İlkay Akkaya – Sen’ Sev’yorum, Grup Nefes – Pişman Olacaksın, Seyfi Yerlikaya – Yar Nere Gidem, Şeyhmus Fidan – Gidemem isimli eserlerini seslendirdi.

Sanatçının 10 yıllık beste birikiminden oluşan albümünün göndermesi de ona isim veriyor: “Şarkılar Yaşar”.  Albüm Beyoğlu Metropol etiketi ile yayımlanmıştır.

Şarkılar Yaşar – Yaşar Aydın

Menü